Czy wiesz, że średnia ilość linii kodu w samochodzie elektrycznym może być nawet kilkukrotnie większa niż w samolocie pasażerskim?
W dzisiejszym świecie samochody elektryczne są niezwykle zaawansowane technologicznie. O ile kiedyś samochód był głównie postrzegany jako pojazd mechaniczny, teraz jest on bardziej skomplikowany niż niejeden komputer. Za tą rosnącą złożonością stoi ogromna liczba linii kodu, które kontrolują wszelkie aspekty funkcjonowania pojazdu – od systemów napędu po elektronikę pokładową.
Nie dziwi więc fakt, że średnia ilość linii kodu w samochodzie elektrycznym może być nawet kilkukrotnie większa niż w samolocie pasażerskim, a za sterowanie odpowiada moduł BMS (ang. Battery management system), odpowiadający za efektywny nadzór i ochronę systemu bateryjnego w trakcie jego użytkowania.
Pojazdy te wymagają integracji wielu systemów, w tym zarządzania energią, układów bezpieczeństwa, nawigacji i komunikacji zewnętrznej. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się zaawansowanymi funkcjami, takimi jak autonomiczna jazda, które wymagają skomplikowanych algorytmów i interakcji między różnymi komponentami pojazdu.
Dlatego tak ważna jest odpowiednia kontrola jakości elementów, na które składa się docelowy samochód elektryczny. W QCIS każdy komponent, którego jakość kontrolujemy, poddawany jest 100% kontroli jakościowej zarówno parametrów elektrycznych, jak i wizualnych, aby zagwarantować spełnienie najwyższych wymagań. Wszystkie nasze działania realizowane są zgodnie z najwyższymi standardami, o czym świadczy uzyskana przez nas certyfikacja ISO 62281:2019.