Kontrola jakości w produkcji baterii litowo-jonowych nie ogranicza się tylko do samego produktu, ale obejmuje cały łańcuch dostaw — od surowców po finalne produkty. Norma ISO 62281:2019 dotycząca bezpieczeństwa baterii litowo-jonowych podkreśla znaczenie testów bezpieczeństwa i wydajności, odzwierciedlając wysoki priorytet, jakim jest bezpieczeństwo w tej technologii.
Zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, są coraz częściej wdrażane do automatyzacji procesów kontroli jakości, co pozwala na szybsze i dokładniejsze identyfikowanie potencjalnych problemów.
Na przykład, wykorzystanie systemów wizyjnych wspieranych przez AI do kontroli jakości komponentów samochodowych, umożliwia nie tylko dokładniejsze wykrywanie wad, ale także przyspiesza ten proces, co jest kluczowe w szybko rozwijającej się branży automotive.
W kontekście globalnych dążeń do zrównoważonego rozwoju i redukcji śladu węglowego kontrola jakości odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu, że pojazdy elektryczne i ich komponenty nie tylko spełniają, ale przewyższają obecne standardy bezpieczeństwa i wydajności. To pokazuje, że kontrola jakości nie jest już tylko barierą jakościową, ale strategicznym narzędziem umożliwiającym innowacje i rozwój zrównoważony.
O tym jak istotna jest kontrola jakości w zarządzaniu produkcją opowiemy szerzej na przeprowadzonym we współpracy z Agatą Lewkowską webinarze, o tym samym tytule, który odbędzie się już w poniedziałek 18 marca o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji.
Co dzieje się z produktami po kontroli jakości?
Proces kontroli jakości nie kończy się na ocenie zgodności produktów z normami. To, co dzieje się później, ma duże znaczenie, zarówno dla rentowności firmy, jak i jej wpływu na środowisko. Kontrola jakości powinna być postrzegana jako początek kolejnego etapu, a nie zakończenie procesu produkcyjnego. Co dalej z produktem? Produkty, które pozytywnie przechodzą kontrolę, trafiają do […]